Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.370

Prodej bytu v osobním vlastnictví - doplacení hypotéky nebo pořízení rekreační budovy

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu s prodejem bytu, který vlastním 3,5 roku. Je mi známo, že pokud budu chtít byt prodat, tak aby se zamezilo nekalým obchodům s byty, tak bych měl zmíněný byt vlastnit minimálně 5 let a nebo 2 roky s trvalým bydlištěm.
Moje otázka zní, jestli za zmíněny byt po prodeji mohu doplatit hypotéku na tento byt a nebo si pořídit třeba chatu, chalupu nebo jinou nemovitost. Děkuji

Dobrý den,
ano, finance můžete následně použít jak na hypotéku, tak na koupi jiné nemovitosti, a to jak bytu, tak chaty.