Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.782

Zabavení vozidla TAXI v exekuci (zdroj příjmů) - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
exekutor mi vyhrožuje že pokud nezaplatím dlužnou částku do konce tohoto měsíce, tak si přijde a zabaví auto, které není ani doplacené, kde částka je vyšší dluhu na vozidle je vyšši jak částka exekuce.
Mám invalidní důchod - částečný, který činí 5.700 Kč a s autem podnikám jako taxikář, protože to je jediná možnost mého pracovního zařazení k vzhledem mému postižení můj dotaz zní: může mi exekuci postihnout tento vůz kterým navíc ručním leasingové společnosti, která má v drženi velký technický průkaz do zaplcení dlužené částky?
Navíc je to jediná možnost mého pracovního zařazení poté bych musel zůstat už jen na prac. úřadě.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v daném případě Vám vůz nelze odebrat, neboť jej potřebujete k obstarání Vašich příjmů. Pokud by tak exekutor přesto učinil, je třeba podat návrh na vyškrtnutí ze soupisu a zvážit i stížnost na osobu exekutora.