Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.452

Srážka výživného u zamětnavatele a plnoletost - jak změnit placení alimentů dospělému potomkovi?

1 odpověď

Dceři bude 22.4.2017 18 let. Dosud jsem platil výživné z rozhodnutí soudu srážkou ze mzdy na účet bývalé manželky. Stačí dát zaměstnavateli číslo účtu dcery, aby posílal od května 2017 (nebo už v dubnu? ) příslušnou částku na její účet nebo tento pokyn musí vydat zase soud? Musím nějakým způsobem informovat bývalou ženu o změně zasílání výživného? Není s ní rozumná řeč. Chci aby vše proběhlo právně správně, aby mě nemohla nijak napadnout. Nebo mohu výživné posílat ze svého účtu, přestože byl v minulosti vydán pokyn soudu o placení srážkou ze mzdy? Děkuji.

Dobrý den,
pokud dcera stále studuje, musíte se o změně čísla účtu domluvit jak s dcerou, tak s bývalou manželkou. tj. doporučila bych oslovit dceru (pokud jsou vztahy špatné, tak doporučeným dopisem) s žádostí, na jaký účet máte nadále posílat platby výživného a pokud sdělí, že na její, pak toto sdělte zaměstnavateli a zasílejte na její, pokud nebude reagovat, zasílejte stále na účet bývalé manželky. Pokud máte soudně uloženy srážky ze mzdy, nechte to na zaměstnavateli, nechť sráží stále přímo on.