Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.469

Prodej auta s letní naftou autobazarem a poškození motoru - kdo ručí za vadu způsobenou letní naftou?

1 odpověď

Dobrý den,
dala jsem vůz do prodeje přes autobazar v srpnu 2016. Auto stálo v bazaru v době velkých mrazů, kdy se vyskytl zájemce o vůz. Vůz se prodal, přepsal na nového majitele a ještě ten den s ním nový majitel nedojel domů. Vznikla závada, zřejmě z toho důvodu, že v nádrži byla letní nafta.
Kdo nese odpovědnost za způsobenou škodu? Dle mého, bazar auto převzal a měl se o něj postarat.
Bazar závadu odstranil, s tím, že nám ji odečtou z prodejní ceny.
Je to možné?

Dobrý den,
převzetím věci autobazar převzal nebezpečí škody na věci. Rozhodně je odpovědný za to, že u auta nastala vada v důsledku letní nafty, jelikož Vy jste tam vozidlo dávala v létě, nic jste tedy neporušila. Rozhodně není možné, aby Vám bazar odečetl náklady na opravu z kupní ceny, částka odpovídající opravě jde na vrub bazaru. v případě, že s nimi nebude rozumná domluva, můžete se obrátit na soud.