Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.628

Výmaz z rejstříku trestů - lhůta, jak dlouho, do kdy trvá než bude výmaz proveden?

1 odpověď

Dobrý den, jak dlouho trvá výmaz z trestního rejstříku, který byl podán soudu 7.2.2017.
Děkuji

Dobrý den,
záleží, jaký konkrétní výmaz máte na mysli, pokud jste podávala návrh na zahlazení odsouzení, pak soud rozhoduje dle vytíženosti, většinou do dvou měsíců. Jakmile rozhodnutí nabude právní moci, je informace o zahlazení předána na rejstřík trestů a následně trest vymazán. Celá tato procedura může od podání žádosti až do faktického výmazu trvat cca 3 měsíce.