Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.295

Výpověď s odstupným a bonusy - kdy se hlásit na úřad práce do evidence uchazečů o zaměstnání?

1 odpověď

Dobrý den,
pracovní poměr skončil dohodou. Kdy se mám hlásit na pracovní úřad? Kdy budu dostávat podporu a v jaké výši? V dohodě je uvedeno určité odstupné a bonusy. Děkuji

Dobrý den,

zákon neukládá povinnost se na úřadu práce při ztrátě zaměstnání registrovat ani nestanoví pro to žádnou lhůtu, ale doporučuje se registrovat co nejdříve nejlépe do 3 dnů od ztráty zaměstnání, abyste nemusela platit za sebe zdravotní pojištění.
Pro nárok na podporu v nezaměstnanosti musíte nejméně rok pracovat a délka nároku na podporu se odvozuje i podle věku uchazeče o práci. Podporu pobírají nejdéle lidé ve věku nad 55 let. Výše podpory je pak závislá na výši Vaší předchozí mzdy. Nárok na podporu můžete začít čerpat až po uplynutí doby, kterou se pokrývá odstupné. Podpora se Vám tím nijak nekrátí, jen se odloží na další měsíce.