Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.252

Svěření dítěte do péče otce - otec vyhrožuje že má skvělého právníka a že dítě získá do své péče

1 odpověď

Dobrý den, rada by som sa spýtala ako postupovať v prípade o sverení dieťaťa do péče. S partnerom sme sa rozišli, on mi vyhrožuje že ma výborného právnika a pripraví ma o dieťa. Partner ma dlhy ktoré narobil bez môjho vedomia a taky mi vykričal že som mu zničila život, že spolu máme dieťa, ktoré už on nechcel. Zaujíma ma či už mám kontaktovať právnika kým sa nič nedeje a aké mám vlastne práva a povinnosti. Ďakujem za odpoveď K. M

Dobrý den,
v případě, že již nežijete s otcem dítěte v jedné domácnosti a nedohodli jste se na úpravě péče a výživy Vašeho nezletilého dítěte doporučuji si podat návrh na úpravu péče a výživy k nezletilému dítěti, neboť kromě toho, že můžete žádat o to, aby Vám bylo dítě svěřeno do péče, máte nárok požadovat výživné na dítě a otci právo styku s dítětem upravit soudně (bude-li mít zájem dítě vídat). V případě, že práva a povinnosti k nezletilému dítěti nebudou upravena, bude mít otec dítěte právo se s dítětem kdykoli vídat a brát si je. Výživné pro dítě můžete po otci požadovat i zpětně a to 3 roky. Toto platí za předpokladu, že otec dítěte je uveden v rodném listě dítěte. Pokud v rodném listě otce dítě uvedeno nemá, tak dokud se neprokáže jeho otcovství nemá na dítě žádný nárok.
Vzor návrhu naleznete zde: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vzory-zdarma/vzory-zdarma.html
Máte-li možnost kontaktovat někoho z řad advokátů, doporučuji vzhledem k výhružkám bývalého partnera obrátit se na odborníka. Jejich seznam naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz
Více o výživném a vyživovací povinnosti rodičů se dočtete zde: http://1url.cz/2ti6a