Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.884

Snížení platu, mzdy a snížení alimentů, výživného

1 odpověď

Dobrý den mám dotaz mám přítele, bylo mu zvýšeno vyzovne jenže tu castu nelze platit, má zkrácení úvazek chtěli jsme čelí uvážel jen nám furt nezbývá na ty čeští už takhle nás to stojí dost soud mu vyměřil 5000 pač matka na soudě lhala s vydajema což jsme zjistili až teďka že rok už neplatí nájem a cesty do práce též nemá od baráku 15 mám nuť pěšky a soud ji vzal to že dojizdy a platí 1000 měsíčně plus 11000 nájem s přítelem máme 17000 stim že já mém ještě ve výchově syna z předchozího vztahu kdy máme nájemné 10000 cesty 1500 do práce, takže 5000 je dost na nás chtěla jsem se zeptat zda já možné nechat snížit alimenty na 4000 děkuji

Dobrý den,
podat žalobu na snížení výživného samozřejmě lze. Soudy dnes (30.07.2016) velmi často při stanovení výživného vycházejí z tabulky výživného, která je dostupná na internetu. Žádné zásadní výdaje jako jsou např. hypotéky či půjčky platícího rodiče soud nezajímají, pouze ho zajímá čistý výdělek platícího rodiče a zohledňuje, kolik má tento rodič vyživovacích povinností. Je také důležité, jak staré je dítě, na které je výživné placeno, neboť pokud má takové dítě např. více než 18 let, může soud rodiči uložit výživné až ve výši 25% čistého výdělku.
S pozdravem.