Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.414

Zatajené těhotenství přítelkyně a odmítnutí otcovství - je možné odmítnout otcovství?

1 odpověď

Dobrý den,
bratr se rozešel 02/2015 s dívkou, se kterou pak nadále udržoval sexuální kontakt. Ale žádný vztah neměli, nežili spolu. Teď za ním přišla, že je těhotná- 13. týden, potrat je možný do 12. týdnu. Prý to nevěděla. Asi ji nebylo divné, že dva měsíce nedostala menstruaci.
Lze se nějakým způsobem bránit. Je to mladej kluk, dítě nechce a s tou dívkou už vůbec byt nechce.

Dobrý den,

skutečnost, kdy se o těhotenství dívky dozvěděl, nehraje roli na tom, že pokud by ona si dítě chtěla nechat, tak s tím stejně nic nezmůže. Nikdo ho nemůže nutit, aby s dívkou žil v jedné domácnosti, ale pokud se prokáže, že je otcem dítěte své rodičovské povinnosti plnit muset bude. Přinejmenším se podílet na výživném dítěte.
Vzhledem k tomu, že dívka je předpokládám svobodná, lze otcovství dítěte určit na základě souhlasného prohlášení rodičů. Pokud k tomu Váš bratr nepřistoupí, tak pak se může matka dítěte domáhat určení otcovství soudně.