Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.077

Střídavá péče o děti - otec má nepravidelnou pracovní dobu a bydlí daleko od matky

2 odpovědi

Dobrý den,
Otec dětí chce zažádat o střídavou péči. Jsme rozvedení cca 5 let. Systém návštev (styku s dětmi) se dodržoval. Teď chce změnu. Děti: holka 17 a holka 9 let.
Otec - bydliště polosamota, 70 km od dětí. Práce montáže, takže nepravidelně. Já práce z domova.
Holka odmítá a menší dcera nechce, že jí systém vyhovuje.
Má šanci, že by soud střídavou péčei o dcery zamítl? Děkuji

Dobrý den,

soud prostřednictvím orgánu sociálně právní ochrany dítěte bude zkoumat zájmy dětí. Nadto s ohledem na věk dětí a schopnost formulovat svá přání, bude soud reflektovat i názor nezletilých dětí.

Vzhledem k povaze práce otce, ke skutečnostem rozdílných bydlišť otce a matky, nebude takovému návrhu pravděpodobně vyhověno.

Pokud Vás zajímají podobné dotazy a obecně dotazy týkající se střídavé péče o děti, podívejte se na tuto stránku:
ODKAZ

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

děkuji né stačila malé naděje že neuspěje.