Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.060

Jak zajistit dědění veškerého majetku vnoučaty - informace, postup

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych odkázat majetek po mé smrti všem žijícím vnoučatum, je to možné, děkuji za odpověd

Dobrý den,
v budoucnu můžete informace týkající se závěti, dědění či třeba vydědění získat mj. zde:
ODKAZ
Jde o článek, který se věnuje jen a pouze této tématice.

K Vašemu dotazu sděluji následující: toto určitě možné je, zvažte zda budete chtít sepsat závěť podle stávající platné právní úpravy, či podle nové právní úpravy občanského zákoníku, která bude platná od 1.1. 2014.

Závět si můžete sepsat sama vlastnoručně, sama například na počítači + 2 svědci, případně u notáře.

V závěti bude nutné vypořádat se s povinnými podíly neopoinutelných dědiců (Vaše děti), bude třeba je vydědit, jinak by byla závěť v této části neplatná.

Doporučuji v této záležitosti vyhledat pomoc notáře a sepsat závěť podle nového občanského zákoníku, kdy bude možno uplatnit i tzv. odkaz (okázání pouze majetkových hodnot bez zatížení dluhy), či zvolit náhradníka pro prvního dědice, kdyby se náhodou nápadu dědictví nedožil, či by ho odmítl.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?