Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.322

Předlužené dědictví, jak odmítnout předlužené dědictví - informace, postup

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat co dělat v případě úmrtí otce se kterým se nestýkám a on má přes milion dluhů. Budou mě nebo další sourozence věřitelé uhánět o zaplacení. Nic jiného nemá, žije na ubytovně a má exekuci na důchodu.
Děkuji

Dobrý den,

je-li vám známo, že váš otec je zadlužen můžete dědictví po něm v případě jeho smrti odmítnout. V takovém případě nebudete po otci dědit žádný majetek a ani jeho věřitelé po vás nebudou moci nic požadovat. Chcete-li celou záležitost vyřešit ještě za života otce, můžete se předem zříci dědického práva. Smlouvu o zřeknutí se dědického práva uzavřete u notáře. Není-li ujednáno jinak, působí zřeknutí i proti vašim potomkům.

Vše o dědění - vizte zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/86/2388-dedeni-zavet-vydedeni.html