Moje maminka mi chce darovat byt a já trvám na věcném břemeni. Stačí, když věcné břemeno zmíníme v darovací smlouvě? Nebo musím napsat zvláštní smlouvu na věcné břemeno a zvlášť darovací smlouvu? Děkuji za odpověď, Andrea

ODPOVĚĎ:
Dohodu o zřízení věcného břemene stačí zahrnout do darovací smlouvy. Nemusíte sepisovat žádný zvláštní dokument, k platnému zřízení věcného břemene stačí jeho uvedení jako jednoho z bodů darovací smlouvy (např. I. předmět darování, II. věcné břemeno,...).